PotterWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добре дошли в Хогуортс!Нека магията бъде с вас!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Стаята с портрети

Go down 
+3
Ронамйтра Лъвгуд
Харпия Малфой
___________
7 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Ронамйтра Лъвгуд
Хафълпаф - 1 курс
Хафълпаф - 1 курс
Ронамйтра Лъвгуд


Брой мнения : 604
Join date : 05.09.2009
Age : 26
Местожителство : Burgas

Характеристики на героя
Кръв: чистокръвна
Способности: вампир, вийла, метаморфмаг

Стаята с портрети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портрети   Стаята с портрети - Page 2 EmptyСъб Окт 10, 2009 12:03 pm

Рона видя Макгонагъл.Станаха доста хора и напрежението се усилваше.Хвърли последен поглед на Харпия.
-Да...да тръгваме.
И закрачи провлачено след Лейла, която я дърпаше настойчиво.
Върнете се в началото Go down
Харпия Малфой
Слидерин - 1 курс
Слидерин - 1 курс
Харпия Малфой


Брой мнения : 815
Join date : 12.09.2009
Age : 30

Характеристики на героя
Кръв: Чистокръвна
Способности: вещица прокобница

Стаята с портрети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портрети   Стаята с портрети - Page 2 EmptyСъб Окт 10, 2009 12:09 pm

Докато Рона стоеше близо до ухото на Харпия сидеринката прошепна в ейното ухо:
-Няма да ме стреснеш от думите си!-и се захили злобно.Смехът й се разнасяше из цялото помещение.Портретите се стреснаха,а леля й и Миневра се спогледаха доволно,защото разговора на момичетата стигна и до техните уши.Миневра потупа Харпия по рамото и й каза:
Върнете се в началото Go down
http://potter-world.forumotion.com/forum.htm
проф.Минерва Слидерин
Директор, Рък-тел на "Слидерин", водач на Смъртожадни, Преподавател по Отвари, ЧИ и зам.министър
Директор, Рък-тел на
проф.Минерва Слидерин


Брой мнения : 223
Join date : 30.07.2009
Age : 26

Характеристики на героя
Кръв: Чистокръвна
Способности: Върколак

Стаята с портрети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портрети   Стаята с портрети - Page 2 EmptyСъб Окт 10, 2009 12:16 pm

- Хайде, Харпи! Ела с мен! - каза Мин и хвърли послетен поглед на останалите. Тя се приближи до портрета, който беше точно до този на лелята на Харпи:
- Парола?
- Меч във войната! - извика тя и Сър Кадоган се люшна назад и отвори един коридор... Харпия и Мин влязоха, след което вратата се затвори зад тях. Те се озоваха точно пред скрития вход на стаята на "Слидерин".
- Чистокръвни! - извика Харпия! Беше се досетила къде отиват.
Върнете се в началото Go down
Елизабет Паркър
Хафълпаф - 1 курс
Хафълпаф - 1 курс
Елизабет Паркър


Брой мнения : 288
Join date : 27.09.2009

Характеристики на героя
Кръв: мъгълска
Способности: Елф

Стаята с портрети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портрети   Стаята с портрети - Page 2 EmptyПон Окт 19, 2009 12:42 pm

Лиза не беше виждала тази стая. Тя пристъпи вътре и се огледа. От всички страни я гледаха портретите на много велики магьосници, някои от тях живели преди стотици години. В дъното имаше малък портрет със сребърна рамка. От него надничаха две дълбоки сини очи. Над тях се спускаха красиви златисти къдрици, хванати небрежно с фибичка.
- Коя ли сте вие? - попита Лиза, като задаваше въпроса по-скоро на себе си, от колкото на картината пред нея.
За нейно учудване жената от портрета заговори:
- Здравей миличка! Аз съм графиня де Моралес. А ти си...?
- Елизабет Паркър. От Хафълпаф. Вие учителка ли сте била тук?
- Можеш да ми говориш и на ти - усмихна се графинята. - Преди около двеста години аз бях ученичка тук. От дом Хафълпаф, разбира се - смигна тя на Лиза. - В пети курс се проведе Тримагически турнир... но аз не бях допусната. После, когато бях в седми курс пак имаше турнир, в който аз станах представител на Хогуортс. Завърших на второ място - само на осем точки от победителя. Мисля, че спечели Бобатон... Тогава беше водеща сила. Та да се върнем към мен. Като завърших станах праподавател по Дуелиране (тогава имаше такъв предмет), но след две години го премахнаха от учебния процес. Тогава аз се кандидатирах за аврор, но преди да разбера дали съм приета умрях...
Елиза много се учуди за хладнокръвието, с което графинята говореше за смъртта си. Тя не се стърпя и попита:
- А как точно стана това? Можете ли... искам да кажа можеш ли да ми разкажеш по-подробно?
- Ами мога... поне ще се опитам. Една вечер просто си легнах ииииииии... Май съм забравила камината запалена. Прозорецът беше затворен, така че е най-вероятно да съм се задушила.
- О... съжалявам - Лиза наведе глава.
- Няма нищо. Случи се преди толкова години... - графинята се загледа в една точка.
- Аз трябва да тръгвам... Обещавам, че пак ще намина скоро.
Тя се отдалечи с бавни стъпки. От днес нататък вече имаше още един сигурен приятел в замъка. Това я правеше много по-спокойна.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Стаята с портрети - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята с портрети   Стаята с портрети - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Стаята с портрети
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Стаята
» Стаята за сбирките ни.
» №10-Стаята на Амая
» Стаята за събрания и тренировки
» Входът към Стаята на Тайните

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
PotterWorld :: В замъка :: По коридорите-
Идете на: