PotterWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добре дошли в Хогуортс!Нека магията бъде с вас!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Уроци на първокурсниците

Go down 
+3
Харпия Малфой
Анна Гаврилова
___________
7 posters
АвторСъобщение
___________




Брой мнения : 553
Join date : 30.07.2009
Age : 30
Местожителство : Варна

Характеристики на героя
Кръв: Чистокръвна
Способности: полуангел

Уроци на първокурсниците Empty
ПисанеЗаглавие: Уроци на първокурсниците   Уроци на първокурсниците EmptyПон Сеп 21, 2009 8:23 am

Проф.Снейп вървеше за първият си час по Грижа За Магическите създания с малките първокурсници.Щеше да замества.Видя учениците си, седнали на поляната и поставили чаните с учебниците си до себе си,тихо разговаряха.По едно време децата се усетиха и вдигнаха погледи.
-Добро утро ученици!-каза проф.Снейп и се усмихна на първокурсниците.-Ако не възразявате,ще седнем на тревата.
-Не,не,професоре,нямаме нищо против!-казаха в един глас учениците.
Учителката седна на тревата,кръстоса краката си по турски и извади от джоба си магическата си пръчка,а от раницата си подобие на малка дъскичка.Двете деца до учителката впериха учудедени погледи в миниатюрната дъскичка,а Анна Гаврилова каза:
-Винаги прилагам умаляваща магия на дъскичката си,а после я уголемявам за часовете.
И учителката насочи пръчката си към дъскичката и тя се уголеми.Второ замахване и се появиха два пръта,които да задържат дъската към земята.Прътовете се затъпиха в земята и си останаха така до края на часа.Проф.Снейп замахна за трети с пръчката си и на дъска се появиха думите,оцветени във Индигово:

1 урок-Класификация
Одобрена от МНМ(Министерството на магията)

X-Беозбидно създание.Не може да причини кой знае какво.Лесно за отглеждане.Най-често е безполезно,а и съответно скучно.Същерствуват изключително малко създания,които да могат да помогнат с нещо и то съвсем дребно.


XX-Също безвредни,както тези с един X.Но за разлика от най-безобидните,от тях има,макар и малка нужда.


XXX-Доста интересни същества.Компетентен магьосник би могъл да се псрави с вас.По-младите магьосници могат да изложат на опасност живота си,ако се изправят срещу магическо създание от тази класа.


XXXX-Това вече може да се нарекат много интересни същества.Може би това е така,поради факта,че са много опасни.Изискват специални знания,за да може да се справите с тях.


XXXXX-Само едно може да се каже за тях-не се опитомявят!те са убийци на магьосници(а и на мъгъли).

Интересно:Не всички магически създания имат вълшебни свойства.
Въпроси:
Назовете пет магически създания.По едно от X,XX,XXX,XXXX,XXXXX.
От коя класа класификация ви се струва,че би ви харесало магическо създание(изключевам XXXXX във въпроса си).

-Искам сега да ми отговорите устно на въпросите!-отвърна учителката.-Когато ми отговорите искам да си препишете урока за класификацията в тетрадките.Няма да имате домашно.

Искам следа за влизане в час!За РП-та ще давам точки.
Върнете се в началото Go down
http://goldrock-rpg-school.forumotion.com/forum.htm
Анна Гаврилова
Грифиндор - 1 курс
Грифиндор - 1 курс
Анна Гаврилова


Брой мнения : 131
Join date : 08.09.2009
Age : 30

Характеристики на героя
Кръв: 1
Способности: Човек

Уроци на първокурсниците Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци на първокурсниците   Уроци на първокурсниците EmptyПон Сеп 21, 2009 9:04 am

Макар да произлизаше от мъгълокръвно семейство Ани харесваше много магическите създания.Ако не живееше в Лондон сигурно щеше да си отглежда някое от безобидните.С радост слушаше урока на професор Снейп.Успя да запише всичко от дъската.Даже й остана време да разгледа малко полянката докато другите още пишеха.Естествено седнала де.Професор Снейп зададе няколко въпроса.Ани се замисли и веднага вдигна ръка.
-Госпожице Гаврилова?
-С един Х е пихтиестия червей,с два ХХ е съчкото,с три ХХХ е душкото,с четири ХХХХ е феникса и с пет ХХХХХ е акромантула.
-А за другия въпрос?
-Бих избрала създанията с ХХХ и то не за друга,а защото любимото ми създание спада към тази класа-хипогрифът.


+ 25 точки!
Върнете се в началото Go down
http://hogwarts1993.piczo.com
Харпия Малфой
Слидерин - 1 курс
Слидерин - 1 курс
Харпия Малфой


Брой мнения : 815
Join date : 12.09.2009
Age : 30

Характеристики на героя
Кръв: Чистокръвна
Способности: вещица прокобница

Уроци на първокурсниците Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци на първокурсниците   Уроци на първокурсниците EmptyПон Сеп 21, 2009 9:31 am

X-пихтиест червей
ХХ-богарт
ХХХ-к. фея
ХХХХ-хипогриф
ХХХХХ-базилиск досети се Харпия и вдигна ръка.Професорката я вдигна и тя каза:
-X-пихтиест червей
ХХ-богарт
ХХХ-к. фея
ХХХХ-хипогриф
ХХХХХ-базилиск.Според мен са това.-усмихна се Харпия и си седна.


+ 20 точки!
Върнете се в началото Go down
http://potter-world.forumotion.com/forum.htm
Ронамйтра Лъвгуд
Хафълпаф - 1 курс
Хафълпаф - 1 курс
Ронамйтра Лъвгуд


Брой мнения : 604
Join date : 05.09.2009
Age : 26
Местожителство : Burgas

Характеристики на героя
Кръв: чистокръвна
Способности: вампир, вийла, метаморфмаг

Уроци на първокурсниците Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци на първокурсниците   Уроци на първокурсниците EmptyПон Сеп 21, 2009 10:36 am

На Рона й трябваше време да помисли после вдигна ръка:
X-пихтиест червей
XX-гном
XXX-раконоги огнемети
XXXX-диментор
XXXXX-амиии и аз мисля, че базилиск!
Предпочитам XXX категория, защото любимото ми създание - духчо спада към тях!


+ 20 точки!
Върнете се в началото Go down
Лия Волтури
Хафълпаф-1 курс и водач на СМРАД
Хафълпаф-1 курс и водач на СМРАД
Лия Волтури


Брой мнения : 221
Join date : 17.08.2009
Age : 29
Местожителство : Волтера

Характеристики на героя
Кръв: мъгълокръвна
Способности: вампир

Уроци на първокурсниците Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци на първокурсниците   Уроци на първокурсниците EmptyВто Сеп 22, 2009 3:56 am

Тази задача затрудни Лиян. Тя се опита да изисли. Тя дигна ръка малко притеснена.
Х- пихтиест червей.
ХХ- богард.
ХХХ- раконоги огнементи
ХХХХ- Дракон: шипоносец.
ХХХХХ- Базилиск
.


+ 15 точки!
Върнете се в началото Go down
Лейла Джоунс
Рейвънклоу - 1 курс
Рейвънклоу - 1 курс
Лейла Джоунс


Брой мнения : 553
Join date : 06.09.2009
Age : 28

Характеристики на героя
Кръв: Нечистокръвна
Способности: човек

Уроци на първокурсниците Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци на първокурсниците   Уроци на първокурсниците EmptyСря Сеп 23, 2009 2:25 am

Лейла се замисли.Какво беше чела в книгите за магически създания?!Тя се помъчи да си спомни.Момичето вдигна плахо ръка.
X-пихтиест червей
ХХ-мисля,че е градински гном
ХХХ-душкото,защото повечето малки магьосници не знаят,че не става за домашен любимец.
ХХХХ-драконите
ХХХХХ-базилиск,определено.
Амии на основа на това което съм чела мисля,че са това!А бих избрала класификация ХХХХ,защото тези създания са ми страшно интересни!


+20!
Върнете се в началото Go down
Касандра Суифт
Слидерин - 1 курс
Слидерин - 1 курс
Касандра Суифт


Брой мнения : 12
Join date : 22.09.2009

Уроци на първокурсниците Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци на първокурсниците   Уроци на първокурсниците EmptyСря Сеп 23, 2009 4:46 am

Тази задача не ми беше толкова лесна.Напрегнах мозъка си, и успях да си спомня някои неща.

Х-Пихтиест червей
ХХ-Аугурей
ХХХ-Душко
ХХХХ-Диментор
ХХХХХ-Базиликс

Най-много ми харесват, тези от ХХХХХ категория, защото са много интересни създания, дори и опасни.

+10!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Уроци на първокурсниците Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци на първокурсниците   Уроци на първокурсниците Empty

Върнете се в началото Go down
 
Уроци на първокурсниците
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Уроци
» Уроци
» Уроци
» Уроци

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
PotterWorld :: Из Архивите... :: Азкабан-
Идете на: